KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12601360
*
nr 1260 1360
Brita af Klercker
(1906-2001), Sverige
Oljemålning, Trädgårdsurna. Monogramsignerad. Olja på pannå, 34x26 cm
Brita af Klercker, svensk målare född 1906, död 2001.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 juni 2019
kl 18:55:38
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/6 20:54:28
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Brita af Klercker
Brita af Klercker, svensk målare född 1906, död 2001.
Läs mer om Brita af Klercker
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blomkruka blomkrukor brita af klercker olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konstnär svenska konstnärer sverige trädgårdsmöbel trädgårdsmöbler trädgårdsurna trädgårdsurnor
-
8313 Oljemålning
Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Sig, kustland..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:23
-
9019 Oljemålning
Claes Caspersson (f. 1953), Sverige. Båt i skärgår..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:52
-
9143 Oljemålning
Einar Kihlman (1912-2001), Sverige. "Brösarp". Sig..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:22
-
1007 Oljemålning
Einar Nerman (1888-1983), Sverige. "Gammal dam". S..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:36
-
9131 Oljemålning
Elisabeth Ekwall, Blomstilleben med petunior. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:11
-
9130 Oljemålning
Elisabeth Ekwall. Signerad, daterad a tergo 2022, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:49
*
Brita af Klercker
Brita af Klercker, svensk målare född 1906, död 2001.
Läs mer om Brita af Klercker
nr 1260 1360
Brita af Klercker
(1906-2001), Sverige
Oljemålning, Trädgårdsurna. Monogramsignerad. Olja på pannå, 34x26 cm
Brita af Klercker, svensk målare född 1906, död 2001.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 juni 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/6 20:54:28 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Brita af Klercker
Brita af Klercker, svensk mÃ¥lare född 1906, död 2001.Läs mer om Brita af Klercker
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blomkruka blomkrukor brita af klercker olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konstnär svenska konstnärer sverige trädgårdsmöbel trädgårdsmöbler trädgårdsurna trädgårdsurnor
-
8313 Oljemålning
Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Sig, kustland..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:23 -
9019 Oljemålning
Claes Caspersson (f. 1953), Sverige. Båt i skärgår..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:52 -
9143 Oljemålning
Einar Kihlman (1912-2001), Sverige. "Brösarp". Sig..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:22
-
1007 Oljemålning
Einar Nerman (1888-1983), Sverige. "Gammal dam". S..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:36 -
9131 Oljemålning
Elisabeth Ekwall, Blomstilleben med petunior. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:11 -
9130 Oljemålning
Elisabeth Ekwall. Signerad, daterad a tergo 2022, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:49